Resultatliste NM for Brassband 2008

Grieghallen 8.- 9. februar 2008

Resultater Elitedivisjon

Plass Korps Dirigent Selvvalgte verk Komponist Poeng på pl.nr Poeng på selvvalgt Snitt
1 Eikanger-Bjørsvik Musikklag Nicholas J. Childs Riffs and Interludes Torstein Aagaard-Nilsen 95 98 96,5
2 Stavanger Brass Band Allan Withington Concerto Grosso Derek Burgeois 93 96 94,5
3 Krohnengen Brass Band Ray Farr Eden John Pickard 91 94 92,5
4 Jaren Hornmusikkforening Helge Haukås Elgar Variations Martin Ellerby 92 90 91
5 Oslofjord Brass Selmer Simonsen Music of the Spheres Philip Sparke 87 95 91
6 Manger Musikklag Dr. Robert Childs Vienna Nights Philip Wilby 89 91 90
7 Molde Brass Band Nigel Boddice Montage Peter Graham 90 89 89,5
8 Ila Brass Band Thomas Rimul Titan’s Progress John P. Alliston 86 92 89
9 Sandefjord Brass Symposium Garry Cutt Extreme Makeover Johan de Meij 88 87 87,5
10 Tertnes Brass Bjørn Breistein Tallis Variations Philip Sparke 84 85 84,5

Solistpris: Solotrombone i Eikanger-Bjørsvik Musikklag


Beste gruppe: Tubaseksjonen i Eikanger-Bjørsvik Musikklag

Pliktnummer: Odin, Arthuer Butterworth

Dommere: Andrew Berryman, Torgny Hansson, Jan Fredrik Christiansen


Resultater 1. divisjon

Plass Korps Dirigent Musikk Komponist Poeng
1 Oslo Brass Band Frode Amundsen … Dove Descending Philip Wilby 96
2 Sørum Musikklag Christian Tenfjord Journey to the Centre of the Earth Peter Graham 94
3 Tomra Brass Band Frans Violet Music of the Spheres Philip Sparke 92
4 Sola Brass Band John Philip Hannevik Tallis Variations Philip Sparke 91
5 Oster Brass Torstein Aagaard-Nilsen Dances and Arias Edward Gregson 90
5 Radøy Brass Tormod Flaten Diversions on a Bass Theme George Lloyd 90
7 Jølster Musikklag Arvid Anthun Pageantry Herbert Howells 89
7 Tertnes Amatørkorps Tormod Flaten Salute to Youth Gilbert Vinter 89
9 Askøy Brass Band Egil Magnussen Chivalry Martin Ellerby 88
10 Kleppe Musikklag Russell Gray Elgar Variations Martin Ellerby 87
11 Laksevåg Musikkforening Tom Brevik Festival Music Eric Ball 86
12 Haukås Musikklag Thor-Arne Pedersen Journey into Freedom Eric Ball 84

Solistpris: Solo euphonium, Oslo Brass Band

Beste gruppe: Slagverk, Sørum Musikklag

Dommere: Kim Lofthouse, Jan Roger Øren

Resultater 2. divisjon

Plass Korps Dirigent Musikk Komponist Poeng
1 Ørskog Brass John Hudson Dances and Alleluias Philip Sparke 97
2 Kopervik Musikkorps Simon Dobson Tallis Variations Philip Sparke 96
3 Alexander Brass Band Sverre Stakston Olsrud Natalis Martin Ellerby 95
4 Stangaland Brass Reid Gilje The Forest of Dean Derek Bourgeois 94
5 Brøttum Brass Erling Johan Myrseth Trittico for Brass Band James Curnow 93
5 Hornorkesteret Stavanger Clive Zwanswiniski Firestorm Stephen Bulla 93
7 Sagvåg Musikklag Håvard Kroka Tallis Variations Philip Sparke 91
8 Musikkorpset Gjallarhorn Espen Westbye Forest of Dean Derek Bourgeois 89
9 Skui Brassband Michael Antrobus Connotations Edward Gregson 88
10 Gjesdal Brass Band Jonas Skartveit Rogne The Present Age Leslie Condon 87
11 Tysnes Musikklag Yngve Nikolaisen Diversions Philip Sparke 86
12 Follesø Musikklag Rune Hannisdal The Plantagenets Edward Gregson 85
13 Vennesla Kristne Brass Vidar Løvbrøtte Connotations Edward Gregson 84

Solistpris: Solokornett, Vennesla Kristne Brass

Beste gruppe: Kornettgruppe, Ørskog Brass

Dommere: Bjørn Sagstad, Paul Farr

Resultater 3. divisjon

Plass Korps Dirigent Musikk Komponist Poeng
1 Rong Brass Reid Gilje Kenilworth Arthur Bliss 93
2 Flesland Musikklag Patrik Randefalk Sinfonietta for Brass Band, 'The Wayfarer' Eric Ball 92
3 Trondheim Politis Brassband Peter Hatfield Resurgam Eric Ball 91
4 Bergen Brass Band Trond Elnes Variations on a Chord Jan de Haan 90
5 Lindås Brass
(tidl. Austrheim-Lindås ML) Hogne Holmås Kaleidoscope Philip Sparke 89
6 Grenland Brass Morten E. Hansen The Dark Side of the Moon Paul Lovatt-Cooper 88
7 Gjøvik Bybrass Thorbjørn Lunde Resurgam Eric Ball 87
8 Borge Brass Band Torstein Aagaard-Nilsen Variations on Laudate Dominum Edward Gregson 86
8 Fræna Musikkorps Jens Kristian Mordal Prillar-Guri - The Voice of the Vally Gustav Øistensen Aaberg 86
8 Kjølsdalen Musikklag Gerard Rooker Triptych for brass band Philip Sparke 86
8 Hasle Brass Michael Antrobus Firestorm Stephen Bulla 86
12 Tromsø Brass Robert Skoglund Jensen Journey into Freedom Eric Ball 85
13 IMI Brass Per-Erik Petersen A Pastoral Symphony Robert Redhead 84
14 Lismarka/Mesnali Brass Morten Fagerjord Northern Landscapes Peter Graham 83
15 Langhus Brass Idar Torskangerpoll Songar frå Fysjenes Idar Torskangerpoll 82

Solistpris: Kornettsolist, Flesland Musikklag
Beste gruppe: Euphoniumgruppe, Bergen Brass Band
Dommere: Kim Lofthouse, Jan Roger Øren

Resultater 4. divisjon

Plass Korps Dirigent Musikk Komponist Poeng
1 Torskangerpoll Musikklag Eirik Gjerdevik Kaleidoscope Philip Sparke 96
2 Fjell Brass Svein Henrik Giske Gothic Dances Alan Fernie 95
3 Manger Old Star Brass Johannes Mangersnes The Lord is King Ray Steadman-Allen 94
4 Frei Hornmusikk Stein Åge Sørlie The Saga of Haakon the Good Philip Sparke 93
5 Hordvik Musikklag Knut Emil Mjøs Images for Brass Stephen Bulla 92,5
6 Randaberg Musikkorps Marcel Sorin Totolici Anglian Dances Alan Fernie 92
7 Florø Hornmusikk Kjell Erik Husom Rhapsody in Brass Dean Goffin 91
7 Nes Musikkforening Andres Halla Harmonious Variations Gordon Langford 91
9 Skeie Gladbrass Einar Mæland Reflections John Brakstad 90
9 Stavanger kommunes korps Morten Øvrebekk To Serve And To Save Dudley Bright 90
11 Flå Musikkorps Odd Steinar Mørkved St. Austell Suite Kenneth Downie 89
11 Rosendal Musikklag Torstein Hatlevik Call of the Cossacks Peter Graham 89
13 Brummund Nordaasen Musikkforening Karsten Dalsrud Anglian Dances Alan Fernie 88
13 Hetlevik Musikklag Øyvind Nikolaisen Partita for Brass Band Edward Gregson 88
15 Fagernes Musikkorps Odd Arne Erlandsen The Kingdom Triumphant Eric Ball 87
15 Flora-Bremanger Brass Band Johnny Sælemyr Partita for Brass Band Edward Gregson 87
17 Hof Hornmusikk Truls Sanaker Fanfare and Variations Darrol Barry 86
17 Kaland/Lysefjorden Musikklag Knut Harald Rydland Triptych for Brass Band Philip Sparke 86
17 Rudsbygd Brass Grethe Berntsen Variations on 'Laudate Dominum' Edward Gregson 86

Solistpris: Solo euphonium, Frei Hornmusikk
Beste gruppe: Slagverk, Rosendal Musikklag
Dommere: Bjørn Sagstad, Paul Farr